• Українська
  • Русский

Гаманець вчителя: як оплачується зарплата педпрацівникам під час карантину?

ЩО ТАКЕ КАРАНТИН?
Згідно з ч.1 ст.34 Кодексу законів про працю України, карантин – це випадок простою, коли призупинення роботи викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

ОПЛАТА ПІД ЧАС «ПРОСТОЮ»

Що говорить Кодекс законів про працю?

Згідно ч. 1 ст. 113 КЗпП України, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку, не нижчого від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Відповідно до ч. 3 ст. 113 КЗпП України, за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища, не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Про що йдеться у Галузевій угоді?

У Галузевій угоді між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України йде мова про:

– оплату простою працівникам, в тому числі непедагогічним, що виник не з їх вини, в розмірі середньої заробітної плати, але не меншому від тарифної ставки (посадового окладу);

– оплату праці вчителів, вихователів, у тому числі груп продовженого дня, вихователів дошкільних навчальних закладів, музичних керівників, викладачів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Що прописано в Інструкції про обчислення зарплати працівників освіти?

Згідно з Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

За умови відсутності такої роботи час простою – заробітна плата оплачується в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю України, тобто – 2/3 від заробітної плати.

Отже, за час вимушеного простою за педагогічним працівником має зберігатися середня заробітна плата, але не менша від посадового окладу.

ЧИ МОЖУТЬ ВІДПРАВИТИ У ВИМУШЕНУ ВІДПУСТКУ?
У листі МОН №1/9-758 «Про організацію роботи навчальних закладів у період поширення епідемії грипу» (від 02.11.2009 р.) є вказівка про те, що примусове відправлення працівників усіх типів навчальних закладів у відпустку є недопустимим. Планова відпустка або її частина має надаватися тільки за їхнім бажанням. А відправлення у «вимушену відпустку» є прямим порушенням законодавства про працю.

ETCETERA

БІЛЬШЕ НОВИН ОСВІТИ, УКРАЇНИ  ТА СВІТУ НА НАШІЙ СТОРІНЦІ У ФЕЙСБУЦІ  Ukr.life – Українське життя  СТАВТЕ “ЛАЙК” ТА ЗАВЖДИ БУДЬТЕ В КУРСІ ПОДІЙ

dsq_needs_sync:
1
Tagged under