Визначилися перші паралімпійські чемпіони Токіо-2020

На Паралімпійських іграх-2020 у Токіо розіграні перші комплекти нагород. Відбулося це у паравелоспорті у перший день змагань в особистих гонках переслідування.

Про це повідомляє Суспільне.

Дебютний комплект нагород був розіграний у класі C1-3 в жіночому переслідуванні. Усього в змаганнях приймали участь 15 учасниць: за результатами кваліфікації чотири найкращі проходили у фінал та поїздку за “бронзу”.

Оскільки спершу відбувся бронзовий фінал, то першою медалісткою Токіо-2020 стала німкеня Деніз Шиндлер – вона випередила свою суперницю на шість секунд. Для Шиндлер – це четверта медаль Паралімпіади (три виграла у Ріо-2016: два “срібла” та одну “бронзу”).

У фіналі за “золото” зійшлися австралійка Пейдж Греко та представниця Китаю Ван Сяомей. Для обох Паралімпіада в Токіо – дебютна в кар’єрі. Пейдж, до того ж, встановила новий світовий рекорд у кваліфікаційному заїзді.

А у фіналі австралійка лише додала, покращила свій ж рекорд та впевнено забрала “золото”. Вона проїхала 3 кілометри за 3:50.815 – новий світовий рекорд! Ван Сяомей, відповідно, здобула “срібло”.

Таким чином, Пейдж Греко – перша параліймпійська чемпіонка Токіо-2020!

“Я не можу повірити, що ми це зробили”, – сказала вона одразу після фінішу.

Хто ще уже виграв медалі у паравелоспорті

У перший змагальний день на велотреку розіграно чотири комплекти медалей. Перше “золото” здобула австраійка Пейдж Греко, а загалом чемпіонами стали представники Австралії (двічі), Великої Британії та Нідерландів.

Медалі вигравали спортсмени з дев’яти країн, зокрема британці є лідерами за кількістю нагород – вони здобули три медалі.

Українці у перший змагальний день у паравелоспорті не змагалися.